Zaśpiewaj z nami

Tak daleko
a tak blisko

Zapraszamy do udziału w projekcie, który łączy Polonię w UK. Razem stworzymy piosenkę, którą zaśpiewa kilkudziesięciu Polaków oraz Polek z różnych zakątków Wielkiej Brytanii. Dołącz do nas!

Co zrobimy?

Celem projektu jest stworzenie świątecznej piosenki, a także klipu wideo, z udziałem Polonii. Inicjatywa opiera się na skomponowaniu oryginalnej, wpadającej w ucho melodii oraz napisaniu tekstu, z którym wiele osób będzie mogło się utożsamić. Piosenkę napiszą i nagrają Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii. Chcemy zaprosić Cię do wspólnego tworzenia tego muzycznego pomysłu i zaśpiewania w języku ojczystym czy dziedziczonym, którym być może niekoniecznie posługujesz się na co dzień.

Pisanie tekstu

W grupie od 5 do 8 osób stworzymy tekst piosenki.

Śpiewanie

W grupie od 30 do 50 osób zaśpiewamy wspólnie piosenkę.

Teledysk

Do piosenki stworzymy wideo z materiałów dostarczonych przez uczestników.

Warsztaty wokalne

Wokaliści uczestniczący w projekcie zostaną zaproszeni na warsztaty wokalne oraz szkolenie techniczne z nagrań.

Warsztaty twórcze

Grupa songwriterów napisze tekst piosenki podczas kilku sesji warsztatów.

Świąteczna atmosfera

Premiera piosenki odbędzie się 17 grudnia w świątecznej atmosferze.

Poszukujemy chętnych

Jeżeli masz ochotę wziąć udział w naszym projekcie zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

Songwriterów

Śpiewajcych

W teledysku

Kubków czekolady

Twórcy tekstu

“Kocham piękne melodie”

Kasia

Gravity Music Lab

“Bo szczęście zaczyna się w głowie”

Eva

Radio Islander

“Myślę pozytywnie, żyję kreatywnie”

Agnieszka

Life power

Jestem melodią mojego życia

Annika

Student

Kocham śpiewać, bo muzyka dodaje mi skrzydeł do życia

Vanessa

Student

“Uwielbiam kreować nowe przestrzenie”

Agnieszka

PLCA

„Sztuka jest poza obrazem”

Łukasz

Konceptualista

„Kocham łączyć ludzi”

Beata

Polskie centrum promocji zdrowia w UK

W piosence zaśpiewają:

Kasia

Minehead

Annika

Taunton

Marlen

Milton Keynes

Monia

Wrexham

Vanessa

Exeter

Kamila

Peterborough

Małgorzata

Telford

Zuzanna

Boston

Ewelina

Londyn

Joanna

Thetford

Izabella

Kingston upon Thames

Aleksandra

Bicester

Ewelina

Birmingham

Patrycja

Taunton

Anna

Londyn

Magdalena

Londyn

Sylwia

Milton Keynes

Marjola

York

Paulina

Oldbury

Agnieszka

Wrexham

Monika

Bedford

Gosia

Londyn

Aleks

Minehead

Ania

Halifax

Ela

Birmingham

Oliwier

Dudley

Oli

Minehead

Sylwia

Ashford Kent

Agnieszka

Milton Keynes

Natalia

Ashford

Harmonogram

  • 14-28 listopada – warsztaty twórcze z osobami zaangażowanymi w tworzenie tekstu
  •  Do 4 grudnia – nabór uczestników (wokalistów i solistów)
  • 15-30 listopada – tworzenie muzyki i produkcja aranżu muzycznego do piosenki. Stworzenie demo utworu
  • 1-10 grudnia konsultacje wokalne, a następnie przesłuchania nagranych ścieżek dostarczonych przez uczestników
  • 17 grudnia – publikacja utworu

Dlaczego warto dołączyć?

Nasza inicjatywa łączy Polonię, tworząc wspólnotę ludzi, którzy chcą celebrować swoją kulturę i język w wyjątkowy sposób. To okazja do nawiązania nowych znajomości, a także wyrażenia swoich uczuć i emocji w kreatywny, odkrywczy i ekspresyjny sposób.

Masz szansę wyrazić swoją kreatywność i talent artystyczny poprzez pisanie tekstu, śpiewanie lub udział w nagraniach wideo.

Weźmiesz udział w promocji polskiej kultury i języka, zachęcając do śpiewania w ojczystym/dziedziczonym języku piosenki z ważnym przesłaniem.

Twój głos i talent zostaną usłyszane i zobaczone przez szeroką publiczność efektem projektu będzie utwór muzyczny dostępny w sieci na kanałach YouTube i Spotify.

Piosenka wprowadzi Cię w świąteczny nastrój, który z pewnością rozświetli Twój okres świąteczny i dostarczy mnóstwo radości i Tobie oraz Twoim bliskim.

Święta to nie stół i ozdoby, a ludzie z ich uśmiechami i ciepłymi spojrzeniami. Ludzie są w święta najważniejsi.

Sylwia Trojanowska, Wigilijna przystań

Pomysłodawcy projektu

Cześć, tu Kasia i Kamil z Gravity Music Lab. Zazwyczaj zajmujemy się tworzeniem muzyki dla biznesów, ale tym razem postanowiliśmy stworzyć piękne melodie dla polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii, gdzie na co dzień mieszkamy. Nasz pomysł na dedykowaną piosenkę dla Polonii wynika z własnych doświadczeń życia za granicą. Do współpracy dołączyli fantastyczni współorganizatorzy, których poznacie poniżej. Bądźcie z nami w tej niezwykłej muzycznej podróży, która łączy nas wszystkich!

Organizatorzy

.

Jestem inicjatorką i organizatorką różnorodnych wydarzeń edukacyjnych, artystycznych i kulturalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 2015 roku organizowałam Polski Festiwal w Bedford, który stał się jednym z głównych wydarzeń polonijnych w UK, przyciągając około 2500 osób. Współpracuję z Ambasadą RP w Londynie i lokalnymi organizacjami, organizując zajęcia języka polskiego w brytyjskich szkołach oraz szkoleniach dla nauczycieli i młodzieży polonijnej. Jestem także mentorką teatralnej grupy Artystyczna Scena Młodych, która zdobyła II miejsce w konkursie „Wierszowisko”.

Agnieszka Derleta

Dyrektor, Polish Language and Culture Assosiation

Jestem coachem kreatywności. Łączę wieloletnie doświadczenie architekta, artysty, coacha i terapeuty. Pomagam innym rozwijać kreatywność, pokonywać blokady, poszerzać strefę komfortu, by kreować najpiękniejszą wersję swojej przyszłości. Jestem założycielką i redaktorem naczelnym dwóch magazynów, w tym Life Power. Tworzę kursy online dla artystów, prowadzę warsztaty rozwijające kreatywność oraz jestem autorką Kreatywnika, czyli planera wraz z dwunastotygodniowym programem rozwijania kreatywności.

Agnieszka Troć

Dyrektor, Life power

Jestem dyplomowanym naturopatą, specjalistą Vega Test, terapeutą opatentowanej metody Dr inż Igora Ogorodnyk QUANTON. Założycielką Polskiego Centrum Promocji Zdrowia w Wielkiej Brytanii która poprzez organizację konferencji, warsztatów, kursów oraz eventów tematycznych popularyzuje profilaktykę zdrowia. Poprzez łączenie ludzi staram się budować społeczność, w której każdy może się rozwijać. W mojej pracy wspieram ciekawe projekty, a także pomagam w ich promocji.  Wierzę,że wspólnie możemy stworzyć środowisko sprzyjające zdrowiu, świadomej edukacji oraz pełni życia. Prowadzę także Dom Zdrowia UK. Jestem przedsiębiorcą i inwestorem. Wspieram i jednoczę ludzi w ich drodze do zdrowia.

Beata Guzak-Macieja

Dyrektor, Polskie Centrum Promocji Zdrowia w Wielkiej Brytanii

Jesteśmy kreatorami dźwięków i wpadających w ucho melodii, które zostają ze słuchaczami na długo. Na co dzień zajmujemy się audiomarketingiem oraz storytellingiem w unikalnym wydaniu i specjalizujemy się w tworzeniu muzyki, tekstów i dźwięków, które przyciągają uwagę, budują emocje i łączą ludzi. Pracujemy z biznesami (muzyka do podcastów, social mediów, reklam produktów lub na konferencje), jak i współtworzymy autorskie piosenki z dziećmi i młodzieżą.

Kasia i Kamil

Dyrektorzy, Gravity Music Lab

Nasi partnerzy

Dziękujemy naszym partnerom za nieocenioną współpracę i wsparcie. Wasza zaangażowana praca sprawiła, że nasz projekt stał się rzeczywistością. Jesteśmy wdzięczni za Wasz wkład i zaufanie.

Współpraca

Jesteśmy otwarci na partnerstwa sponsorskie, które pomogą w sfinansowaniu projektu. Sponsorzy będą mieli okazję do promocji swoich marek m.in. w ramach wydarzenia (strona www, banner, live’y, informacje w radiu, a przede wszystkim w klipie wideo).

Stwórzmy razem coś pięknego!
Zgłoś się już dziś!

Zasady uczestnitcwa

  • Weź telefon, aparat lub tablet i nagraj swój krótki występ. Następnie korzystając z poniższego formularza prześlij linki do nagrania. Możesz użyć np. YouTube’a (w trybie publicznym lub niepublicznym, Dropboxa, Google Drive’a (jeśli używasz Gmaila) lub Facebooka/Instagrama (wysyłając archiwalne nagranie udostępnione wcześniej na Twoim profilu)
  • Każdy uczestnik powinien przesłać 1 DOWOLNĄ piosenkę powyżej 1 minuty, a łączny czas filmu nie powinien przekraczać 4 minut
  • Prezentowany utwór musi mieć dobrze słyszalny wokal oraz podkład/karaoke lub akompaniament własny
  • Przesłane nagranie powinno być w postaci jednego ujęcia, bez montażu audio-video. Jakość video nie będzie podlegać ocenie.
  • Zgłoszenia bez udostępnionego nagrania nie będą zakwalifikowane do udziału w projekcie.
  • Jeżeli jesteś niepełnoletni, musisz posiadać zgodę rodzica
  • Do projektu zapraszamy wszystkich powyżej 9 roku życia
  • Lista osób zakwalifikowanych do dalszego udziału w projekcie zostanie podana do wiadomości do dnia 6 grudnia 2023 r. Zakwalifikowane osoby zostaną powiadomione o tym  pocztą e-mail (na adres podany w zgłoszeniu).

Zgłoszenie

Oświadczenie zgody w projekcie

Oświadczenie